Akademie třetího věku

Akademie umění a kultury České Budějovice – vzdělávání III. věku

Vážení studenti Akademie III. věku,

vzhledem ke stále nepříznivé situaci v souvislosti s šířením onemocnění Covid 19 je zahájení výuky odsunuto na neurčito. Pokud dojde k potřebnému výraznému vylepšení současného stavu a zahájení výuky bude možné, budeme vás včas informovat. Děkuji za pochopení a přeji všem pevné zdraví!!!

V Českých Budějovicích, dne 27. 10. 2020                Mgr. Michaela Hudečková, ředitelka školy

Vážení studenti Akademie umění a kultury,

vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické situaci a opatřením ministerstva zdravotnictví posouvám zahájení výuky na začátek měsíce listopadu. Prosím, domlouvejte si časy výuky se svými vyučujícími po telefonu nebo přes e-mail. V případě nejasností či dotazů kontaktujte mě nebo svého lektora. Děkuji Vám za pochopení, všichni lektoři se těší na hodiny s Vámi!!!

Přeji Vám všem především pevné zdraví!!!

V Českých Budějovicích, dne 8. 10. 2020                                   Mgr. Michaela Hudečková, ředitelka školy

UPOZORNĚNÍ pro nové studenty Akademie umění a kultury:

Vzhledem k nepříznivé situaci související s šířením koronaviru Covid-19 ruším Slavnostní imatrikulaci studentů Akademie umění a kultury, která byla plánovaná koncem měsíce října v Sukově sále ZUŠ B. Jeremiáše.

Výuka bude zahájena od 15. října 2020, domluva rozvrhu hodin bude probíhat od 12. – 14. října 2020. Všichni studenti budou do té doby vyrozuměni e-mailem a bude jim zaslán kontakt na jejich lektory.

V Českých Budějovicích, dne 18. 9. 2020                   Mgr. Michaela Hudečková, ředitelka školy

Vážení studenti Akademie umění a kultury,

vzhledem k nouzovému stavu souvisejícímu s virovým onemocněním COVID-19 jste se nemohli účastnit výuky v naší ZUŠ. Nabízíme Vám proto možnost završit Vaše studium na podzim letošního roku (v měsících září, popř. říjnu), pokud to bude vzhledem k aktuální epidemiologické situaci uskutečnitelné.

Samozřejmě je možné se domluvit se svými lektory a navštěvovat studium ještě do konce června.

Prosím spojte se se svými lektory a domluvte si s nimi konkrétní postup. Těšíme se na Vás!!!

V Českých Budějovicích, dne 28. 5. .2020                  Mgr. Michaela Hudečková, ředitelka školy

NOVINKA!!!

Od října budeme otevírat v rámci Akademie umění a kultury, také literárně dramatický obor se zaměřením na mluvené slovo, rétoriku a komunikaci. Obor povede lektorka, která se této disciplíně věnuje dlouhá léta, dosahuje výsledků na celostátní úrovni a pořádá mnoho seminářů na téma mluvené slovo, paní Jaroslava Krčková.

Mluvené slovo: zaklínadlo ke sblížení, sdělení myšlenek, co mne trápí a bolí, kde hledat sílu a překonat nesnáze, čemu se zasmát. Vyprávět a třeba číst pohádky a příběhy, nebo jen slyšet svůj vlastní hlas a mít z něj radost a dobrý pocit. A kdyby jenom - tak procvičit paměť, hledat souznění, a třeba... najít sám sebe. Těšíme se na Vás!